אימון הורים

הורות לילדים לקויי קשב וריכוז היא משימה מורכבת והתמודדות יומיומית מתישה ומתסכלת.
הורים רבים – אשר אמורים להיות עמודי התמיכה המשמעותיים ביותר בחיי ילדיהם והגורם החשוב בעיצוב אישיותם והתפתחות יכולותיהם של ילדיהם – מוצאים עצמם אובדי עצות ודרך ומיואשים מחוסר מסוגלותם למלא את תפקידם.
אימון הורים מסייע להורים לחולל שינוי משמעותי בהתנהלות המשפחה. מטרת האימון להעצים את ההורים ולהקנות להם כלים להתמודדות עם חסכים התנהגותיים דוגמת ויכוחים אינסופיים סביב התארגנות בוקר או הכנת שיעורי בית. מול קשיים אלה מצוייד ההורה בכישורים אימוניים כמו שימוש בחיזוקים, זיהוי מחשבות שליליות, הצבת גבולות ועוד. כישורים אלה מאפשרים להם לשנות הרגלים והתנהגויות לא רצויות ולטפח התקשורת והאוירה המשפחתית.
העקרון המנחה באימון ההורים הוא שאפשר לשנות את ההתנהגות הן של ההורה והן של הילד בכל גיל ובכל מצב על ידי למידה ועיצוב הרגלים מחדש. על פי עקרון זה ההורים הם סוכני השינוי הטבעיים של הילד. הם אלה שאמורים לאמן את ילדיהם בהתמודדותם עם קשיי היומיום כמו ההתארגנות, ניהול הזמן, הדחיינות, ניהול כעסים וכו'.
לפיכך, אימון ההורים לילדים לקויי קשב וריכוז הוא חלק חיוני ובלתי נפרד מסך המעטפת התומכת והמסייעת לילדיהם להתמודד עם אותם קשיים.

לפרטים נוספים – צור קשר